Devět pravd o golfu / 5. pravda: Vylepšuje fyzickou i duševní rovnováhuExistuje celá řada odborných/akademických studií, které potvrzují, že golf přispívá posilování svalstva, zlepšování rovnováhy a aerobnímu cvičení. Golfová aktivita může vylepšit fyzickou i duševní rovnováhu. Některé výzkumy dokázaly, že rotační a balanční dovednosti - potřebné při golfovém švihu - dodávají fyzické benefity, kterých se tělu nedostává při ostatních sportech.

R&A financuje nový akreditovaný výzkum k vysvětlení „specifických golfových účinků a vlivů“, které zlepšují sílu a rovnováhu, které mohou vést mimo jiné ke snížení pravděpodobnosti všemožných pádů, což je hlavní příčina invalidity a tím rostoucích výdajů ve zdravotnictví ve vyšším věku.

Tento výzkum obsahuje dvě části: První je dlouhodobá studie prováděná se staršími golfisty a golfistkami, kteří podstoupili specifický desetitýdenní golfový program; ten zahrnoval aktivity, během kterých se testovala realizovatelnost, bezpečnost i související zdravotní benefity. Druhá sledovaná studie se zaměřuje na porovnání tělesné a psychosociální charakteristiky golfistů i golfistek.

Zveřejnění výsledků dlouhodobého výzkumu, vedeného na Univerzitě Jižní Kalifornie Dr. Georgem Salemem a Profesorkou Marií Stokesovou z britské univerzity v Southamptonu, je naplánováno ještě na letošní rok.

Zkušební studie navíc nabízí další oblasti vhodné pro další výzkum, mezi ně patří například role golfu v péči o pacienty s demencí či studie zaměřená na konfliktní efekty sociální izolace.


Zajímavosti

Golf trochu jinak – jeho odnože a kombinace (2.)

V prvním díle jsme vám v závěru loňského roku představili několik odnoží a kombinací golfu, které se snaží využít atraktivity našeho sportu v jiném prostředí, nebo při společné soutěži s jinými...

všechny zajímavosti

Víte, že

Golf za bouřky

Hrát golf za bouřky je zakázáno. Golfové hole slouží jako spolehlivý hromosvod, a jelikož se golfista nachází na otevřeném prostranství, je často jediným pravděpodobným cílem úderu blesku. Proto jsou součástí golfového hřiště i altánky, kde se můžeš při nenadálé bouřkové přeháňce schovat před blesky. Jestliže se na hřiště blíží bouřkový mrak, obsluha hřiště upozorní hráče zvukem ze sirény. V takovém případě označ svůj míč na hřišti a utíkej se neprodleně schovat.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 111 hřišť

Navštivte jedno
z 111 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Den otevřených dveří na Ostravici

Golf & Ski Resort Ostravice

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde