Novoroční setkání potvrdila význam klubového životaAni přelom roku a zimní období nepřerušilo golfový život v Česku. Naopak – na mnoha hřištích se uskutečnil Novoroční drive, který v mnoha směrech utužuje sepětí v golfových klubech. V rámci ČGF jich je aktuálně 183.

Klubový život ke golfu odpradávna patří a také podle jeho pestrosti si začínající golfisté mohou vybírat, kde budou působit. Hráči jsou v rámci svého golfového života z valné většiny registrováni v klubech, které dávají svým členům nejen možnost hrát na domáckých hřištích, ale také se zúčastňovat řady akcí.

Novoroční odpal je typickým eventem, na který se členové těší s velkým předstihem, protože chtějí hned v prvním dnu nového roku dát najevo svůj vztah ke golfu. Ale klubový život není zdaleka pouze tato viditelná akce, ale i grilovací večery či vzpomínkové memoriály na bývalé členy a třeba také speciální akce pro ženy. K tomu patří samozřejmě i důraz na výchovu dětí, což jsou mnohdy i vnoučata, které ke golfu přivedli právě letití členové.

Řada klubů dbá na bohatý život během celého roku, protože spokojení členové se rádi setkávají a často spolu hrají. I proto mají takovou důležitost místní klubové turnaje, kterých se během hlavní sezóny hraje v Česku během každého víkendu několik desítek. I proto se všichni tak těší na vrchol sezóny, tedy klubové šampionáty na rány či na jamky.

Mnoho klubů však nekončí pouze interními akcemi, ale mohou se právem chlubit také bohatou a úspěšnou sportovní činností v rámci organizovaných soutěží České golfové federace. A že zájem o týmové soutěže je ohromný svědčí velký počet družstev, která se loni zapojila v kategorii dospělých (250) i mládeže (155).

Oficiálními soutěžemi však týmové soupeření nekončí. V rámci zdravé meziklubové rivality se pořádají na závěr sezóny různé formy „Ryder cupu“, které sahají historií někdy až několik dekád zpět. Věřte, že mají větší náboj, než individuální hra na rány.

Často bohatší program chystají menší kluby z regionů, které nabízejí i zcela neobvyklé formáty turnajů včetně hickory golfu. Účast na takových akcích a pravidelné setkávání se s přáteli, kteří vyznávají stejnou aktivitu, je stále pro mnoho golfistů důležitou součástí lásky k jejich sportu a života vůbec. Platí rovnice, že kde klubový život funguje, golfistů neubývá.

Foto: Sokrates Golf & Country Club

Autor textu: Petr Halaburda


Zajímavosti

Golfové klubovny: Od srubů po oceněná architektonická díla

Samostatnou kapitolou nejen na českých hřištích jsou klubovny. Jejich velikost a nabízený komfort nemusí odpovídat automaticky atmosféře, kterou nabízejí. Někde vystačí se stylovým srubem, další objekty sloužily jiným...

všechny zajímavosti

Víte, že

Péče o hřiště

Součástí golfové etikety a povinností každého hráče je i správně pečovat o hřiště. Po odehrání míče často na fairwayi zůstane vyseknutý „řízek“, tedy drn, který při odpalu uřízne hlava hole. Takový drn je nutné dát zpět na původní místo a zašlápnout ho, aby trávník co nejdříve zregeneroval. Při krátké hře, kdy míček letí na green z velké výšky, vzniká tzv. pitchmark (důlek v greenu po dopadu míčku). Nos u sebe vždy vypichovátko, kterým jej můžeš opravit. Vstoupíš-li do bunkeru (písečná překážka),...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 111 hřišť

Navštivte jedno
z 111 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

DEN Bav se golfem

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde