Ženy na golfu – budoucnost našeho sportuPříští týden startuje Česká golfová federace ve spolupráci s kluby a resorty měsíc ženského golfu. Ženský golf se v posledních letech stává po celém světě motorem našeho sportu a také statistiky prokazují, že jeho podíl a celkový vliv neustále stoupá.

Ženská emancipace pomáhá rozvíjet celou řadu oblastí lidského snažení a sport nezůstal výjimkou. Narůstá význam ženského světového profesionálního sportu a vrcholných akcí po celém světě, ale ještě možná výrazněji zasáhl rekreační aktivity. Dámy dokáží být často vytrvalejší a zapálenější do svého koníčka než muži a také umí přivést ke zdravému způsobu života více své děti, které po jejich boku často začnou s pravidelným pohybem a platí to rovněž o golfu. Ale výjimkou nejsou ani případy opačné – děti začaly s golfem a maminkám se to tak zalíbilo, že mu propadly také.

Obecné dojmy však lze prokázat i na statistických údajích. V Česku stejně jako po celém světě v posledních letech registrovaných hráčů sice mírně ubylo, ale každým rokem se zvyšuje podíl registrovaných golfistek. V loňském roce bylo v Česku z celkového počtu 52.262 registrovaných už 31 % žen, zatímco ještě před patnácti lety se podíl pohyboval kolem 23 %. V tuzemsku tak hraje aktuálně golf více žen, než je celoevropský průměr (26 %).

Při třetinovém podílu českých golfistek je pochopitelné, že vzniká stále více turnajů určených pouze pro ně. A také proto každým rokem kluby hlásí zvyšující se zájem o Women’s Golf Day, tedy celosvětový den, během kterého se potkávají na hřištích výhradně ženy. Velký úspěch mělo loňské rozprostření tuzemských akcí na celý červen a totéž je cílem zopakovat také letos v září, kam byly dámské akce přesunuty kvůli celosvětové změně termínu na 1. září.

Zvyšující se podíl golfistek v českém golfu má vliv i na to, že se stále zvyšuje konkurence v ženském výkonnostním golfu především v juniorských kategoriích. Český ženský golf již není pouze Klára Spilková, ale stále více je slyšet také o nejlepších amatérkách, které vesměs působí na amerických univerzitách. V současné době má Česko čtyři hráčky v TOP 100 světového žebříčku WAGR, v TOP 500 jich najdeme dokonce deset.

Není proto ani divu, že měsíc ženského golfu orámují také dva skvěle obsazené profesionální turnaje, které se budou hrát na českém území. V pátek 28. srpna v Berouně startuje třídenní Tipsport Czech Ladies Open a od 16. do 18. září se odehraje ve Zbraslavi Amundi Czech Ladies Challenge. Na první akci bude hrát i Klára Spilková, na obou akcích se představí i další české profesionálky a také mladé amatérské naděje. Ženský český golf čeká skvělý měsíc!Zajímavosti

Golf v podzámčí: nádherná zkušenost v krásném prostředí

Golfová hřiště v České republice dokážou překvapit svou rozmanitostí. Hraje se v místech, která prošla důkladnou rekultivací, v krásně zasazených místech v horách a podhůří, předměstí velkých městských...

všechny zajímavosti

Víte, že

Golfová obuv

Golfová obuv je obuv speciálně upravená pro hraní golfu. Úpravy spočívají ve zpevnění podrážky i kůže boty. Na podrážce pak také často bývají hřeby nebo kolíky z plastu nebo kovu, tzv. spiky, které hráčům zaručují stabilitu při odpalu.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Den žen na golfu na Hluboké

Zámecký Golf Resort Hluboká

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde