Jak na golf?Sami to dobře známe: vstupuješ do neznámého prostředí, navíc tak opředeného předsudky, jaké golf má, a chceš zapadnout a cítit se příjemně. I my jsme si prošli začátky.

Proto jsme pro tebe připravili několik užitečných tipů, jak zvládnout první krůčky na tvé golfové cestě:

 • Každý sport má své typické oblečení. Nejen kvůli funkčnosti a praktičnosti, ale také kvůli stylu a požitku ze hry. Fotbal se nehraje ve společenské obuvi a do bazénu se také neobléká tričko. Stejně nevhodné a nefunkční je přijít na golf v džínách nebo sandálech. Pro prvních pár lekcí ti bude stačit sportovní tričko a nejlépe plátěné kalhoty. Na nohy je nejvhodnější pohodlná sportovní obuv, ne kopačky či pohorky.
   
 • Na začátku se netrap s golfovým vybavením. Většina hřišť ti golfové hole zapůjčí a pomůže ti s výběrem vybavení, které je pro tebe nejvhodnější.
   
 • V prvních krocích se budeš s golfem seznamovat spíše v doprovodu trenéra nebo kamaráda, který již golf hraje. Mnohá hřiště nabízejí speciální produkty pro začínající hráče, které jsou cenově velice výhodné. Platforma Bav se golfem ti takových produktů nabízí hned několik. Nezapomeň si svoji návštěvu na resortu rezervovat. Pouze v případě, že se chystáš zdokonalit své odpaly na cvičné louce nebo jdeš na trénink na puttovacím greenu, není rezervace předem nutná. Před vstupem na cvičné plochy je však v golfu vždy dobrým zvykem nahlásit se na recepci.
   
 • Golfový areál je sportoviště jako jakékoliv jiné a má svá pravidla. Cílem Bav se golfem je provést tě všemi zvyklostmi, které golf přináší. Věříme, že se s námi na golfu brzy budeš cítit jako doma.
   
 • Tak jako vodáci mají svůj pozdrav „ahoj“, na golfu si všichni hráči mezi sebou přejí „hezkou hru“.
   

Přejeme ti hezkou hru!

Vaše nejjednodušší cesta ke golfu


Zajímavosti

Tlustý grip

Nedílnou součástí golfové hole je grip (držadlo). Jak ale vybrat ten správný, ten, který ti padne přesně do ruky? Není grip jako grip. Hráčům s delšími prsty se doporučuje o něco tlustší grip než je standardní tloušťka. Hráčům s kratšími prsty by si zase měl o něco lépe vyhovovat tenčí grip. Pokud uvažuješ jen o mírně tlustším gripu, kontaktuj odborníka, který ti grip podlepí páskami. V každém případě si nejprve tloušťku gripu osahej a vyzkoušej s holí několik ran, než si nový grip koupíš. Pár let jsou v trendu mimořádně tlusté gripy pro...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 85 hřišť

Navštivte jedno
z 85 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Soutěžení dětí a rodičů v patování

Golf Club Hradec Králové

přehled akcí
© Bav se golfem 2019

 

Zadej lokalitu

Zadej lokalitu

 

Vyber si úroveň

Vyber si úroveň

0 ZAČÍNÁM s golfem
1 SEZNAMUJI SE s hrou
2 JDU
na hřiště
3 CHCI
svůj klub
JSEM
golfista
Loading...