Návrat ke golfu? Není nic jednoduššího!Otevření veřejných sportovišť přineslo také restart golfových hřišť. Řada dříve aktivních golfistů tak začala zvažovat, jakým způsobem se znovu vrátit do golfového světa. Věřte nám, že není nic jednoduššího. A jedním dechem dodáváme, že stav českých greenů a fairwayí je po mírné zimě letos opravdu výtečný!

Dotazů na startu sezóny, která začala kvůli pandemii tak nešťastně, přichází nebývale mnoho. Zní pokaždé obdobně: Golf jsem už hrál/a, měl/a jsem i handicap, ale pár let jsem se mu nevěnoval/a. Co mám udělat, abych znovu mohl/a začít hrát, a kde zjistím svůj handicap?

Odpověď není složitá: Chcete opět začít hrát golf a již jste dříve získali osvědčení o hře golfu, nebo ještě dříve tzv. zelenou kartu? Pak můžete rovnou vyrazit na golfová hřiště, protože recepce hřišť vás dohledají v databázi ČGF. Vaše oprávnění je totiž stále platné. K čistě rekreačnímu golfu žádnou jinou registraci nepotřebujete, zvláště pokud využijete řady míst, která fungují na principu veřejných hřišť – především pak akademie. Chcete-li obnovit své členství v klubu, kontaktujte ideálně svůj bývalý klub, nebo se na recepci hřiště, kde chcete hrát, domluvte na dalším postupu. Vstupem do golfového klubu také znovu aktivujete svůj HCP.

Nebo si můžete vybrat z bohaté nabídky jiných klubů sdružených v ČGF.


Zajímavosti

Devět pravd o golfu / 4. pravda: Přispívá psychickému zdraví

Golf usnadňuje nejen vzájemné souznění mezi generacemi, ale vytváří také možnosti k obnovení společenských vztahů i dosažení sebevědomí během a po léčbě různých nemocí. Stále přibývá důkazů o tom, že hraní...

všechny zajímavosti

Víte, že

Grip

Grip je jedna z klíčových částí hole. Je to jediné spojení s hráčem; místo, kde hráč drží golfovou hůl. Vyrábí se zpravidla z gumy v různých vzorech a průměrech podle preferencí každého golfisty.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 110 hřišť

Navštivte jedno
z 110 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

DEN Bav se golfem

Kotlina - Terezín

přehled akcí
© Bav se golfem 2020

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde